• W dniu 08.09.2022 ( czwartek) o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie

Serdecznie zapraszamy.

• Witamy w przedszkolu

• DRODZY RODZICE !!!

Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji, a wraz z nim nowy rok przedszkolny.

Serdecznie zapraszamy więc wszystkich przedszkolaków już 1 września (piątek).

Poniżej zamieszczamy kilka rad dla rodziców, które z pewnością umilą pobyt naszym

wychowankom.

W tym dniu każdy rodzic powinien zabrać ze sobą:

• przede wszystkim uśmiech na twarzy
            • równie ważny jest spokój i cierpliwość
            • zaufanie do nauczycielek i całego personelu

Co powinno zabrać ze sobą dziecko idąc do przedszkola:

• pościel (kołderka, poduszka) i piżama do leżakowania w podpisanym worku ( grupa I,II)
            • kapcie - wsuwane lub na rzep
            • ubrania na zmianę w podpisanym worku - bielizna, skarpetki, spodnie/legginsy, koszulka z krótkim rękawem, bluza z długim rękawem.

• DZIECI UCZĘSZCZAJĄCE DO GRUPY DYŻURUJĄCEJ W LIPCU BĘDĄ

LEŻAKOWAĆ.

• KONKURS FOTOGRAFICZNY " RODZINNE SPACERY"

• Miło nam poinformować, że konkurs fotograficzny dla przedszkoli pt. " Rodzinne spacery" został rozstrzygnięty. Po obejrzeniu wszystkich nadesłanych zdjęć Komisja Konkursowa wyłoniła 3 laureatów oraz przyznała 4 wyróżnienia. Doceniono orygnialnośc, pomysłowość oraz wrażenie artystyczne.

Oto wyniki:

1 miejsce - Aleksander Kokosz  lat 6, Przedszkole Samorządowe Nr 86

2 miejsce - Tymon Kozioł  lat 4, Przedszkole Samorządowe Nr 82

3 miejsce - Lena Michalczuk  lat 3, Przedszkole Samorządowe Nr 49

Wyróżnienia:

• Amelia Polesińska  lat 6, Przedszkole Samorządowe Nr 64  " Akademia Jasia i Małgosi"
            • Klaudia Martyniuk  lat 5, Przedszkole Samorządowe Nr 45 " Chatka Kilkulatka"
            • Iga Bukowska  lat 6, Przedszkole Samorządowe Nr 60
            • Natalia Rusiłowicz  lat 4, Przedszkole samorządowe Nr 60
          • SPARTAKIADA RODZINNA

• 24.05.2022 w ramach obchodów Dnia Rodziny odbyła się w naszym przedszkolu Spartakiada Rodzinna.  W zawodach sportowych wzieły udział wszystkie obecne tego dnia przedszkolaki wraz z rodzicami. Były konkurencje w skokach, slalomach, przejście w tunelu, budowanie zamków czy twister.  Wszyscy doskonale sobie poradzili. Uczestnicy mieli możliwość rozładowania negatywnych emocji i nadmiaru energii. Udoskonalili umiejętności ruchowe oraz zadbali o własne zdrowie. Wspaniała zabawa i dużo pozytywnych emocji.

W  BIEŻĄCYM  ROKU  SZKOLNYM  2021/2022

MIESIĄCEM  WOLNYM  OD  ZAJĘĆ  JEST  SIERPIEŃ.

W  TYM  MIESIĄCU  PRZEDSZKOLE  JEST  NIECZYNNE.

• ALPAKI W PRZEDSZKOLU

• 16 maja w naszym przedszkolu było bardzo wesoło. Odwiedziły nas urocze alpaki o imionach: Czoko, Kuba i Imbirek. W każdej grupie wiekowej odbyły się  zajęcia edukacyjne z tymi  przyjaznymi zwierzętami. Przedszkolaki  miały okazję poznać różnice między alpakami a lamami, a także dowiedzieć się skąd pochodzą, w jakim celu są hodowane i jak należy o nie dbać.  Podczas zajęć dzieci mogły pogłaskać, przytulić i nakarmić zwierzęta. Z radością karmiły alpaki marchewkami, przytulały je oraz pozowały do zdjęć. Kameralny klimat zajęć sprzyjał integracji miedzy dziećmi. Pozytywne nastawienie alpak  pomogło dzieciom bardzo skrytym i nieśmiałym. Wszystkich ciekawskich zapraszamy do naszej galerii .

• Zbiórka słodyczy dla podopiecznych z Domu Dziecka nr 1

• W marcu tego roku nasze przedszkole zorganizowało wielkanocną zbiórkę słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Białymstoku. Zebrane dary zostały przekazane opiekunom placówki w kwietniu. Jak zawsze nasi wychowankowie oraz rodzice stanęli na wysokości zadania okazując ogromne serca. Chcemy serdecznie podziękować  wszystkim za udział w zbiórce. Mamy nadzieję, że przekazane dary wywołają nie jeden uśmiech na twarzach dzieci.

• W DNIU 12.04.2022 (WTOREK) ODBĘDZIE SIĘ

WIELKANOCNA SESJA ZDJĘCIOWA.

PROSIMY, BY TEGO DNIA DZIECI UBRAĆ ODŚWIĘTNIE.

• WYCIECZKA DO FABRYKI MISIA W BIAŁYMSTOKU

• Centrum Zabaw dla dzieci „Fabryka Misia” w Białymstoku to magiczne miejsce, które łączy wiele

atrakcji. Dnia 31.03.2022 r. nasze przedszkolaki do takiego właśnie miejsca się udały. Podczas

pobytu w Fabryce Misia dzieci mogły dać upust energii. Dzieci korzystały z małpiego gaju, trampolin,

deszczu kulek czy toru przeszkód.

Oczywiście najwięcej radości było podczas zjazdu na zjeżdżalniach. Maluchy świetnie się bawiły

także w kąciku wyposażonym w nowoczesne zabawki. W miłej atmosferze następowała integracja

grup  przedszkolnych. Przedszkolaki uczyły się zgodnej zabawy, a także prawidłowego zachowania i

stosowania się do reguł panujących w centrum zabaw. Dzieci choć zmęczone,  to bardzo

szczęśliwe i  zadowolone wróciły do przedszkola.

• WYCIECZKA DO EPI - CENTRUM NAUKI

• 9 marca dzieci z grup najstarszych wybrały się na wycieczkę do Epi Centrum Nauki, w

którym nauka łączy się z zabawą. Wchodząc do środka  przedszkolaki przeniosły się w

świat, w którym nuda nie istnieje. Dzieci miały okazję zwiedzać i doświadczać zabaw w

kilku obszarach tematycznych m. in. moje ciało, technika, świat budownictwa i energia

wody. Największą popularnością cieszyło się pluskanie w basenie z wodą oraz

budowanie z dużychklocków.

A jak było? Świetnie ! Zobaczcie sami

• ZDJĘCIA WIELKANOCNE

• ​​​UWAGA  RODZICE !!!​​​​​​

W naszym przedszkolu odbędzie się Wielkanocna Sesja Zdjęciowa w dniu 25.03.2022r. (piątek).

W sesji mogą wziąć udział wszystkie obecne tego dnia dzieci bez zapisów.

Zdjęcia będą robione wszystkim dzieciom, jednak nie ma obowiązku ich zakupienia.

Jeżeli nie chcecie Państwo, żeby Wasze dziecko uczestniczyło w sesji prosimy o zgłoszenie

tego faktu nauczycielkom  grup.

Prosimy, by tego dnia  dzieci były ubrane bardziej odświętnie(w miarę  możliwości).

•  Rodzice  rodzeństwa, jeśli zakupują 2 komplety (komplet na dziecko), to wówczas drugi komplet o 50% taniej.
            •  Możliwość wykonania zdjęć z rodzeństwem  (w razie chęci prosimy o zgłoszenie tego  faktu paniom z grupy).