• Organizacja przedszkola

• PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 60 W BIAŁYMSTOKU

Czyś jest niski, czy wysoki,

Do nas skieruj swoje kroki.

Każdy w Starosielcach wie,

Że tu nigdy nie jest źle!

Chcesz naukę spleść z zabawą?

W tym przedszkolu będzie klawo!

Bo opinię taką ma:

„Sześćdziesiątka – na sto dwa”

Ruszyć chcę na podbój świata,

Wezmę z sobą siostrę, brata…

Chociaż trudne są początki

Wytrwam jestem z „Sześćdziesiątki”

Wszyscy znają to przedszkole-

Dobrze spełnia swoją rolę.

A że jest Starosielc chlubą-

To je dzieci bardzo lubią.

Przedszkole Samorządowe Nr 60 położone jest w dzielnicy Starosielce. Mieści się w Białymstoku przy ul. Ks. J. Popiełuszki 125. Położone na osiedlu KZKS-y z dala od   głównej ulicy w pobliżu dużego kompleksu leśnego,co jest źródłem czystego natlenionego powietrza.

Placówka czynna jest od godziny 6:30 do godziny 16:30.

Do przedszkola uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W placówce funkcjonują 4 oddziały : 3-latki, 3-4-latki, 4-5-latki , 5-6 -latki .
          Dyrektorem placówki jest mgr Marzena Rogowska.

CELE I ZADANIA:

Przedszkole realizuje cele i zadania wychowania przedszkolnego wynikające z:

1)."Podstawy programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli,
          oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form
          wychowania przedszkolnego":

• Co najmniej jedną piątą czasu należy przeznaczyć na zabawę (w tym
            czasie dzieci bawią się swobodnie, przy niewielkim udziale nauczyciela);
          •  Co najmniej jedną piątą czasu (w przypadku młodszych dzieci - jedną
            czwartą), dzieci spędzają w ogrodzie przedszkolnym, na boisku, w parku
            itp. (organizowane są tam gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe,
            obserwacje przyrodnicze, prace gospodarcze, porządkowe i ogrodnicze itp.)
          • Najwyżej jedną piątą czasu zajmują różnego typu zajęcia dydaktyczne,
            realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego

2)."Nasze przedszkole" - program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój
          aktywności dzieci.

KONCEPCJA PRACY  na lata 2011- 2014:

Misja

Naszym marzeniem jest, aby dzieci bez nadmiernego wysiłku, bez płaczu osiągnęły granice, które będą nas zdumiewały. Aby były pomysłowe, miały bogate i piękne słownictwo, chętnie rysowały i malowały, radośnie śpiewały i tańczyły oraz posiadły niepohamowany głód wiedzy.

Wizja

Absolwenci naszego przedszkola to dzieci otwarte, twórcze, komunikatywne, przygotowane do podjęcia obowiązków na kolejnym szczeblu edukacji. Znają siebie i swoje możliwości, akceptują odrębność innych. Potrafią odnaleźć się w nowej sytuacji, rozwiązują problemy, dążą do osiągnięcia sukcesu i radzą sobie z porażkami.

Zajęcia wychowawczo - dydaktyczne dostosowane są do możliwości rozwojowych dzieci i prowadzone są na wysokim poziomie z wykorzystaniem różnorodnych metod i form pracy nowoczesnej i klasycznej dydaktyki i metodyki. Planowanie pracy i zapisy w dzienniku świadczą o systematycznej pracy. Corocznie realizowany jest projekt edukacyjny "Bezpieczny przedszkolak", " Sprzątanie świata" , "Ratujmy kasztany" "Zielonym do góry". Codzienne zajęcia z dziećmi prowadzone są metodami twórczymi: Orffa, Kniessów, Labana, Sherborne, z wykorzystaniem elementów kinezjologii edukacyjnej.

Obchodzone są święta rodzinne w przedszkolu takie jak „Pasowanie na Przedszkolaka”, "Opłatkowe spotkanie jasełkowe" "Dzień Babci i Dziadka" "Święto Rodziny” w okolicach Dnia Matki. Rodzice pomagają w przygotowaniu tygodnia obchodów Dnia Dziecka .

Nasze przedszkolaki otrzymują odpowiednio zbilansowane dietetycznie posiłki kształtujące dobre nawyki żywieniowe na dalsze życie.

Dzieci mają stworzone dobre warunki do twórczego działania, przyswajają ważne umiejętności przydatne w życiu dorosłego człowieka.

Wszystkich Rodziców zachęcamy do współpracy i zgłaszania propozycji na temat pożądanych zmian dotyczących koncepcji pracy naszego przedszkola.